Logo

Komentarze

Warkoczyk zbryzgany krwią

Warkoczyk zbryzgany krwią

Do loszku na ziemniaki wrzucono granat. Tak ginęły dzieci ze wsi. Te starsze, bo mniejsze topiono w studni

Komentarze

 • Jacek Wednesday, January 9, 2019, 1:04 AM

  Polecam książki dr Stanisława Krajskiego : "Wojna masonów na Ukrainie" i "Masoneria polska 2018"

Komentarze
Niższe loty Dywizjonu 303

Niższe loty Dywizjonu 303

Polscy piloci podczas bitwy o anglię zawyżyli znacznie liczbę zestrzelonych maszyn wroga

Komentarze

 • JAcek Friday, August 31, 2018, 12:18 PM

  Ależ bełkot....masakra!

 • Stefan Thursday, January 3, 2019, 4:59 PM

  Czemu autor nie podpisal artykulu? O co chodzi ?

 • Marcin S. Saturday, May 4, 2019, 12:45 PM

  Skąd wiadomo, że Luftwaffe w danym dniu straciło nie 531 ale dokładnie 187 samolotów ? Stąd, że Niemcy tyle podali ? Szacunkowo tak to wyliczono ? Ktoś patrzył z dołu i liczył ile spadło samolotów ? Czy ktoś posiada oficjalne dane, niepodważalne dowody na to kto ile maszyn zestrzelił a ile stracił ? Trochę to niepoważne podejście do tematu...

Komentarze
Spadochroniarze z NSZ

Spadochroniarze z NSZ

Ta sensacyjna historia dowodzi, że porozumienie Brygady Świętokrzyskiej z Niemcami nie było zdradą

Komentarze

 • JakubGalicyjski Saturday, September 29, 2018, 8:53 AM

  Mam taką uwagę, jeżeli cytujecie państwo dokumenty to proszę cytować w oryginale, otóż w rozkazie płk. "Bohuna" porozumienia z Niemcami nie występuje zdanie " Tym samym weszliśmy w stan nieprowadzenia walki na czas nieokreślony. " lecz brzmi ono "Tym samym weszliśmy w stan niewojowania z niemcami na czas nieokreślony".

Komentarze
Żydzięta i ciołek

Żydzięta i ciołek

Gdy będę pisał życiorys reb Altera z Góry Kalwarii, wtedy poproszę Słonimskiego o pomoc i informacje... (Karol Zbyszewski)

Komentarze

 • Dominik Sunday, December 14, 2014, 11:39 PM

  Dla zainteresowanych próbka publicystyki Karola Zbyszewskiego w Prosto z Mostu, Wiadomościach i Wiadomościach Polskich: http://retropress.pl/?taxonomy=tax_autor_publikacji&term=karol-zbyszewski

Komentarze
Dziejowa zagadka Targowicy

Dziejowa zagadka Targowicy

Czy Targowiczanie byli patriotami i działali legalnie w obronie Rzeczypospolitej

Komentarze

 • Naród Saturday, January 5, 2019, 3:02 AM

  Co za bzdury wypisuje ten historyk amator. Niech najpierw przeczyta książkę Jerzego Łojka pt. "Dzieje zdrajcy. Szczęsny Potocki" (tu audiobuk: https://www.youtube.com/watch?v=RrA3X3NR5R4). Ód debilowaty - jak go nazywa Łojek, magnat wynarodowił się, kazał się nawet pochować w rosyjskim mundurze z orderami rosyjskimi za zdradę ojczyzny. "Sprzedają własną ojczyznę jak córkę do burdelu" - raportował poseł Repnin do zrusyfikowanej niemki carycy Katarzyny II. Kompromitacja rodów magnackich XVIII wieku jest faktem, łącznie z ostatnim królem-zdrajcą Stanisławem Augustem, który w momencie abdykacji w dniu imienin Katarzyny i na jej rozkaz, bardziej martwił się swoimi długami aniźli losem Polski.

Komentarze
Żydzi w bezpiece

Żydzi w bezpiece

Żydowska Nadreprezentacja w UB była konsekwencją nadreprezentacji w ruchu komunistycznym przed wojną

Komentarze

 • Tomasz Thursday, September 13, 2018, 7:59 PM

  Czy pan prof. Groß zna ten okres historii?

 • Mariusz Gut Wednesday, December 19, 2018, 4:15 PM

  Nie Tomku Groß potrafił tylko kłamać. Jego świadków nie było w miejscu które opisywał na podstawie ich zeznań ( Jedwabnem). A resztę jak to określił zapytany przez dziennikarza skąd ma ta wiedzę odpowiedział:"... miałem wizję..." I żydom to wystarczy.

 • Jozef Monday, August 19, 2019, 11:44 PM

  A potem był "Polski Październik" i bezpiekę spolonizowano. W latach 80-tych księży mordowali esbecy ze sprawdzonym polskim pochodzeniem.

Komentarze
Adolf Hitler – prawdziwe oblicze

Adolf Hitler – prawdziwe oblicze

Rozmowa z profesorem Ianem Kershawem

Komentarze

 • powiem ci prawde o nim... Sunday, June 10, 2018, 1:36 PM

  on jest takgłupi,orzez niego tyle osob zhinelo za nic

Komentarze
Szczecin z woli Stalina

Szczecin z woli Stalina

W Jałcie ustalono, że miasto zostanie w Niemczech. Jeszcze w latach 60. władze PRL bAły się, że będą musiały zwrócić Szczecin

Komentarze

 • marek Wednesday, December 12, 2018, 7:44 AM

  stalin

 • marek Wednesday, December 12, 2018, 7:44 AM

  stalin

Komentarze
Piekło polskich dzieci

Piekło polskich dzieci

Tysiące polskich dzieci padły ofiarą ukraińskich nacjonalistów. zamordowane, ranne i sieroty. a także wszystkie, które ocalały...

Komentarze

 • Danka Tuesday, December 30, 2014, 10:18 AM

  Dziękuję za ten artykuł. Tu nie chodzi o podburzanie ludzi i namawianie do nienawiści ale o prawdę. Niestety nikogo w naszym rządzie nie interesują losy chłopów. Wypominają Rosjanom Katyń, bo tam zginęła inteligencja i oficerowie. Nasze władze mylnie sądzą, że lepiej nie ruszać tematu, by nie psuć relacji z sąsiadem. Pamiętam, że do szkoły chodziłam z Polką o korzeniach ukraińskich i ona kiedyś mówiła, że Polacy sprzedali Ukraińców (dokładnie Piłsudski). Ja znałam inną historię. Moja babcia uciekła z Jezupola , ojciec z Pyszówki i pamiętam z dzieciństwa różne straszne opowieści- podobne jak opisane w artykule Historia naszych narodów :polskiego i ukraińskiego jest pisana krwią ale dopóki nie powie się głośno całej prawdy nie będzie zgody. W ukraińskich domach będą nadal opowiadać o zdradzie Polaków a w polskich domach o mordach na Polakach. Dla nas bohaterem jest Piłsudski a dla nich Bandera . Dlatego prezydenta RP obrzucili jajkami na Ukrainie i dlatego Ukraińcy nie chcą nas przy ważnych rozmowach.

 • Pan Andrzej Friday, October 19, 2018, 9:10 AM

  Czern zawsze byla dzika i rozumiala tylko jezyk bata, nie potrafie zrozumiec czemu w tej sytuacji nie przesunieto na Wolyn OP. W tamtych czasie byly juz silne zgrupowania partyzanckie np "Ponurego" w Gorach Swietokrzyskich, byla duza ilosc osob "spalonych" w miastach, ktore mogly stworzyc lotne oddzialy odwetowe, ktore kilkoma pacyfikacjami ukrainskich wsi ostudzilyby zapal czerni do bestialstwa. Obok UPA, OUN oraz ukrainskich kolaborantow wazna role w mordowaniu Polakow odegrali prawoslawni duchowni i to od nich nalezalo rozpoczac akcje odwetowe im bardziej drastyczne tym lepsze dla utrzymania porzadku.

Komentarze
Modelowa Hipokryzja

Modelowa Hipokryzja

Warto się kłócić także o słabe filmy – a takim jest „Wrześniowy świt". W tym przypadku chodzi głównie o reakcje, jakie wywołał. A były to modelowe przykłady hipokryzji.

Komentarze

 • Julian Saturday, December 29, 2018, 7:11 PM

  "Sądzę, że przyczyny szoku są oczywiste – otóż to nie chrześcijanie zostali przedstawieni jako fanatycy religijni, mordercy na usługach Watykanu, krwiożerczy antysemici czy piewcy nietolerancji" Nie jest moim zamiarem psucie humoru recenzentowi filmu, ale mormoni jak najbardziej uważani są za chrześcijan i podlegają obrządkowi chrztu.

Komentarze
Image