Logo

Dyskusje

Mroczny zamek Starca z Gór cz.2

Mroczny zamek Starca z Gór cz.2

Hasan ibn Sabbah, zwykły szyicki kaznodzieja, dokonał rzeczy zdumiewającej. Stworzył w górskiej twierdzy własne państwo i zbudował wspólnotę ludzi gotowych spełnić każde jego żądanie. Nawet jeżeli mieli za to zapłacić życiem.

Za

To teraz wiemy skąd się wziął arabski terroryzm. O dziwo wcale nie od Arabów tylko od szyickich Persów, którzy zabijali swoich sunnickich współwyznawców.

Przeciw

Skrytobójcy byli dużo wcześniej niż asasyni. To wcale nie jest wymył ismailitów. W I wieku naszej ery stronnictwo żydowskie Sykariuszy zabijało w identyczny sposób kapłanów kolaborujących z Rzymianami. Nie należy też zapominać o japońskich wojownikach ninja czy o indyjskiej sekcie dusicieli, wyznawców bogini Kali, którzy posługiwali się niemal identycznymi metodami.

 

 • Brak komentarzy
Spisek Muszkieterów

Spisek Muszkieterów

W kwietniu 1943 r. polskie podziemie zamierzało przeprowadzić zamach na Adolfa Hitlera i Hermanna Göringa. Plan przygotował Stefan Witkowski, twórca i przywódca Muszkieterów, ale akcja nie doszła do skutku. Dlaczego?

Za

Bardzo rzetelnie przeprowadzone śledztwo prowadzące do zdumiewających wniosków o rzeczywistych podziałach w polskim państwie podziemnymi i niemieckiej infiltracji tego środowiska.

Przeciw

To są tylko poszlaki, a nie twarde dowody historyczne.

 • Pan Andrzej Nie mam zdania Sunday, September 16, 2018, 10:10 AM

  Czy inz Witkowskiego nie obciazala smierc Szyca ?

 • K Nie mam zdania Tuesday, January 15, 2019, 4:42 PM

  Zapewniam Pana Baliszewskiego że zamach w Wilczyn Szańcu 1944 przeprowadzili Polacy

Inwazja barbarzyńców

Inwazja barbarzyńców

II wojna światowa była dla Polski katastrofą. Ponieśliśmy proporcjonalnie największe straty ludzkie i materialne spośród wszystkich państw uczestniczących w konflikcie. Za większość z nich odpowiadają Niemcy

Za

Polska ma pełne prawo do ubiegania się o olbrzymie odszkodowania wojenne od Niemiec. Zrzeczenie się tego prawa przez polski rząd jest równoważne ze zdradą.

Przeciw

Skoro chcemy się domagać odszkodowań wojennych od Niemiec, to dlaczego nie wymagamy tego samego od Rosji? Niemcy utraciły dużą część swojego terytorium na naszą korzyść i w ramach Unii Europejskiej bardzo nas wsparły funduszami pomocowymi. Rosja zabrała nam aż 1/3 terytorium, wysiedliła ludność polską, zniszczyła kulturę polską na kresach i nie zapłaciła ani grosza.

 • Zygmunt Chlebowicz Nie mam zdania Tuesday, April 10, 2018, 1:53 PM

  No to teraz trzeba pomyśleć o powołaniu komisji sejmowej do spraw odszkodowań od Szwecji. Policzywszy procent za czterysta lat oczekiwania na zwrot rekompensaty za zniszczony majątek narodowy, można być pewnym, że puścimy Szwedów z torbami.

Za

Najwłaściwsza jest ocena Korony Królów, chociaż na pewno jest to serial trafiający w gusta większości polskich widzów.

Przeciw

Ocena rosyjskiego serialu „Katarzyna” jest zbyt surowa. Trudno oczekiwać od Rosjan, żeby byli krytyczni wobec władczyni, która zbudowała ich mocarstwowość. Trudno jest też oczekiwać, żeby rosyjscy twórcy oceniali Katarzynę pod względem rozbiorów Polski, które dla nich są sukcesem carycy, a nie jej zbrodnią.

 • Jadwiga Nie mam zdania Monday, April 9, 2018, 2:03 PM

  Nie zgadzam się z autorem tekstu. " Korona królów", pomimo licznych wad, ogląda się bardzo dobrze. To, co dla innych może być wadą, dla mnie stanowi o głównej zalecie tej produkcji. Scenografia jest ładna, fabuła poprowadzona wartko, bez zbędnych utrudnień. Przyjemny serial na wieczór

 • Bogna Jastrzębska Nie mam zdania Monday, April 9, 2018, 2:07 PM

  Mnie najbardziej podoba się Gra o Tron, ale to chyba nie historyczny

Hitlera można było zatrzymać

Hitlera można było zatrzymać

Atak prewencyjny na Niemcy w latach 1933–1935 mógł uratować Polskę przed zbliżającą się katastrofą. Niestety, naszym przywódcom zabrakło odwagi.

Za

Gdyby Polacy nie zajmowali się swoimi kłótniami, a skupili się na przygotowaniach do obrony przed rosnącym zagrożeniem nigdy nie doszłoby do tragedii II wojny światowej. Losy świata leżały w rękach marszałka Piłsudskiego.

Przeciw

Nie ma żadnych twardych dowodów, że wojna prewencyjna była szykowana przez Piłsudskiego. Po wojnie Piłsudczycy chcieli tym mitem osłabić fakt, że nie obronili kraju przed niemiecką napaścią w 1939 roku i przez to skazali naród na okupację i cierpienie. W historii liczą się fakty, a nie dobre lub złe intencje.

 • Brak komentarzy
Image