Logo

Komentarze

Mit ustaw monopolowych

Mit ustaw monopolowych

Uchwalona w 1890 r. ustawa Shermana była pierwszą na świecie ustawą antymonopolową. Zamiast walczyć z monopolami, w rzeczywistości stanowiła jednak element wewnętrznej rozgrywki amerykańskich imperiów finansowych

Komentarze

 • Adrian Monday, May 21, 2018, 12:48 AM

  Ostatnia teza jest dziwna. Ciekawie opisana historia wcale nie swiadczy o tym ze monopole nie tworza sie naturalnie. Tekst tej tezie wrecz zaprzecza.

Komentarze

Komentarze

 • ProstoPoPolsku Wednesday, March 20, 2019, 1:02 PM

  W szponach sowieckiego monopolu na trucie znajdowaliśmy się tyle lat, końcowa wypowiedź autora jest pełna uznania dla Berii, który był bezspornie zbrodniarzem i to nie lada kalibru. Nie ulega kwestii, że badania nad truciznami, środki wpływania na psychikę należą do tej grupy, są ważnym elementem w działaniach służb specjalnych. Z artykułu można odnieść wrażenie, że były one domeną grup zarządzających ZSRR. To wydaje się dość jednostronne, n.p. w bloku wschodnim Czechosłowacja specjalizowała się w badaniach nad środkami o działaniu psychicznym. Także w skali światowej nie mieli przestępcy z ZSRR żadnego monopolu. Tak jak sowieci prowadzili badania na jeńcach wojennych, tak też n.p. USA prowadziło podobne badania na jeńcach Wehrmachtu, w specjalnie wyizolowanych obiektach, czy wykorzystano w tych badaniach na terenie strefy okupacyjnej w dawnych Niemczech także byłych więźniów obozów koncentracyjnych nie ma danych, badacze niemieccy koncentrują się na swoich ofiarach. Swoisty eksperyment z trucizną przeprowadził na jeńcach niemieckich żydowski oddział Nakem dowodzony przez Abba Kovner, udało mus się zatruć dostawę chleba do obozu jenieckiego Nürnberg-Langwasser, będącego pod nadzorem USA, podaje się, że ok. 2000 zostało zatrutych, o ofiarach śmiertelnych nie ma danach. Ten zbrodniarz wojenny Abba Kovner zeznawał w procesie A. Eichmanna i został nawet za swe zasługi odznaczony przez Izrael jako bohater w duchu tej organizacji. Nakam (he. zemsta) planował zatrucie wody w wielkich miastach, takich jak Hamburg i Norymberga, chodziło o mord masowy w stylu święta Purim. W USA istnieje do dziś Fort Detrick w którym znajdują się laboratoria Pentagonu do badania n.p. broni biologicznej, która jak wiemy została zastosowana w USA w ataku wąglikiem (anthrax), który administracja USA podwiesiła pod zamach 911 i usiłowała przypisać Bin Ladenowi. W USA istnieje do dziś Fort Detrick w którym znajdują się laboratoria Pentagoonu do badania n.p. broni biologicznej, która jak wiemy została zastosowana w USA w ataku wąglikiem (anthrax), który administracja USA podwiesiła pod zamach 911 i usiłowała przypisać Bin Ladenowi. Zainteresowanym można udostęonić linki do świadectw powyższych danych, patrz też wikipedia.(Aba Kowner) utrzymuje, że "zamachy ... nie wykonano" co jest nieprawdą.

Komentarze
Krótka historia niewolnictwa

Krótka historia niewolnictwa

500 lat temu Portugalczycy rozpoczęli regularne dostawy czarnej siły roboczej do brazylijskich kopalń złota i diamentów, na plantacje trzciny cukrowej, a później na plantacje bawełny. Tak zaczął się transatlantycki handel niewolnikami.

Komentarze

 • Bogdan K. Tuesday, October 23, 2018, 11:27 PM

  Pytanie do Autora, dlaczego nie wspomniał Pan o chłopach pańszczyżnianych, których niewolnictwo w zaborze rosyjskim trwało do połowy IX w.? Polscy chłopi byli własnością szlachty na tych samych zasadach co Murzyni w USA, są naszymi przodkami i nie można tego przemilczeć bo trwali w niewoli przez siedem wieków a może i dłużej. Dlaczego nikt nie mówi prawdy o Naszym pochodzeniu. Naród polski jest w ok.80 % pochodzi od rodzimych niewolników chłopów polskich. pozdrawiam i życzę odwagi.

Komentarze
Spisek Muszkieterów

Spisek Muszkieterów

W kwietniu 1943 r. polskie podziemie zamierzało przeprowadzić zamach na Adolfa Hitlera i Hermanna Göringa. Plan przygotował Stefan Witkowski, twórca i przywódca Muszkieterów, ale akcja nie doszła do skutku. Dlaczego?

Komentarze

 • Pan Andrzej Sunday, September 16, 2018, 10:10 AM

  Czy inz Witkowskiego nie obciazala smierc Szyca ?

 • K Tuesday, January 15, 2019, 4:42 PM

  Zapewniam Pana Baliszewskiego że zamach w Wilczyn Szańcu 1944 przeprowadzili Polacy

Komentarze
Kolaborant czy bohater?

Kolaborant czy bohater?

Mało kto wie, że Adolf Dymsza, przedwojenny „król polskiej komedii”, 
w czasie niemieckiej okupacji przez pół roku ukrywał w swym domu 
Mieczysława L. Kittaya, znanego iluzjonistę żydowskiego pochodzenia. 
Ale aktor występował też w jawnych teatrach, za co po wyzwoleniu ZASP
ukarał go pięcioletnim zakazem grania na warszawskich scenach 

Komentarze

 • Tadeusz Monday, April 9, 2018, 1:50 PM

  Nie tylko Dymsza był podejrzewany o kolaborację. Na przykład aktor Andrzej Szalawski czytał komunikaty niemieckie nadawane z ulicznych „kołchoźników”. A po wojnie zagrał w „Krzyżakach” Juranda ze Spychowa, który bohatersko walczy z Krzyżakami. No cóż, Kazimierz Dejmek miał rację mówiąc: „aktor jest od grania, dupa jest od srania”.

Komentarze
Polscy poszukiwacze złota

Polscy poszukiwacze złota

Mateusz Będkowski
Wydawnictwo Poznańskie

Komentarze

 • Dorota Tuesday, March 26, 2019, 2:00 PM

  Świetna książka - właśnie czytam i polecam!

Komentarze
Białe autobusy

Białe autobusy

Pod koniec wojny Szwedzki Czerwony Krzyż zorganizował niezwykłą akcję humanitarną. Za zgodą szefa SS Heinricha Himmlera konwoje pomalowanych na biało autobusów wywiozły z Niemiec tysiące więźniów obozów koncentracyjnych 

Komentarze

 • ADAM Wednesday, April 17, 2019, 11:18 AM

  Dlaczego jest tu tylko mowa o tym że to czerwony krzyż zorganizował? Dlaczego nie wymienia się z nazwiska Folke Bernadotte, który był organizatorem tegoż wydarzenia? I dlaczego, na końcu artykułu nie ma wzmianki iż Folke Bernadotte, który uratował 7tyś żydów został właśnie przez nich zamordowany w Jerozolimie??

Komentarze
Sto lat pod opieką świętej Barbary

Sto lat pod opieką świętej Barbary

Po II wojnie światowej mieliśmy bardzo duży udział przy tworzeniu wielu politechnik: Krakowskiej, Częstochowskiej, Śląskiej, Świętokrzyskiej, a nawet pomagaliśmy przy ponownym uruchomieniu Politechniki Warszawskiej 
– JM Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka.

Rozmawia Paweł Łepkowski

Komentarze

 • Jerzy Sunday, April 21, 2019, 1:47 PM

  Wspaniały Artykuł Profesorze

 • Zuza Sunday, April 21, 2019, 1:50 PM

  Proszę o komentarz

Komentarze
Mojżesz i Echnaton. Największa tajemnica Biblii

Mojżesz i Echnaton. Największa tajemnica Biblii

Przez 40 lat tajemniczy mężczyzna prowadził przez nieprzyjazne piaski Synaju grupę zmęczonych wędrówką kobiet, mężczyzn i dzieci, obiecując im nowy dom w krainie wskazanej mu przez Boga. Kim był naprawdę i dlaczego sam nie dotarł do Ziemi Obiecanej? 

Komentarze

 • Piotr Monday, April 15, 2019, 12:18 AM

  Bardzo dobry i ciekawy artykuł! Czy jest jakaś książka na ten temat albo dobra książka o Echnatonie? Interesuje mnie ta postać.

Komentarze
Miasto utracone

Miasto utracone

Szacowny Königsberg płonął całymi dniami, a my patrzyliśmy bezsilnie, jak zachłanne płomienie pochłaniają wszystko. Kolos dymu niczym zły duch przysiadł nad miastem i nikogo nie dopuszczał do swojej zdobyczy 

Komentarze

 • Marianna Tuesday, February 26, 2019, 10:21 AM

  Koenigsberg

Komentarze
Image
Image