Logo

Komentarze

Komentarze

 • Jadwiga Monday, April 9, 2018, 2:03 PM

  Nie zgadzam się z autorem tekstu. " Korona królów", pomimo licznych wad, ogląda się bardzo dobrze. To, co dla innych może być wadą, dla mnie stanowi o głównej zalecie tej produkcji. Scenografia jest ładna, fabuła poprowadzona wartko, bez zbędnych utrudnień. Przyjemny serial na wieczór

 • Bogna Jastrzębska Monday, April 9, 2018, 2:07 PM

  Mnie najbardziej podoba się Gra o Tron, ale to chyba nie historyczny

Komentarze
Inwazja barbarzyńców

Inwazja barbarzyńców

II wojna światowa była dla Polski katastrofą. Ponieśliśmy proporcjonalnie największe straty ludzkie i materialne spośród wszystkich państw uczestniczących w konflikcie. Za większość z nich odpowiadają Niemcy

Komentarze

 • Zygmunt Chlebowicz Tuesday, April 10, 2018, 1:53 PM

  No to teraz trzeba pomyśleć o powołaniu komisji sejmowej do spraw odszkodowań od Szwecji. Policzywszy procent za czterysta lat oczekiwania na zwrot rekompensaty za zniszczony majątek narodowy, można być pewnym, że puścimy Szwedów z torbami.

Komentarze
Kolaborant czy bohater?

Kolaborant czy bohater?

Mało kto wie, że Adolf Dymsza, przedwojenny „król polskiej komedii”, 
w czasie niemieckiej okupacji przez pół roku ukrywał w swym domu 
Mieczysława L. Kittaya, znanego iluzjonistę żydowskiego pochodzenia. 
Ale aktor występował też w jawnych teatrach, za co po wyzwoleniu ZASP
ukarał go pięcioletnim zakazem grania na warszawskich scenach 

Komentarze

 • Tadeusz Monday, April 9, 2018, 1:50 PM

  Nie tylko Dymsza był podejrzewany o kolaborację. Na przykład aktor Andrzej Szalawski czytał komunikaty niemieckie nadawane z ulicznych „kołchoźników”. A po wojnie zagrał w „Krzyżakach” Juranda ze Spychowa, który bohatersko walczy z Krzyżakami. No cóż, Kazimierz Dejmek miał rację mówiąc: „aktor jest od grania, dupa jest od srania”.

Komentarze
Tajna wojna Piusa XII

Tajna wojna Piusa XII

Przywódcy Kościoła katolickiego czasów II wojny światowej i początków zimnej wojny zarzuca się obojętność na Holokaust, a nawet sprzyjanie III Rzeszy. Tak naprawdę papież czynnie angażował się w spiski mające na celu zabójstwo Adolfa Hitlera.

Komentarze

 • Kornelia Monday, April 9, 2018, 2:05 PM

  Papież Pius XII sam mówił o tym, ze dopuszczalne jest zgładzenie Hitlera.

Komentarze
Najlepszy wróg króla

Najlepszy wróg króla

Jerzy Lubomirski, zasłużony dla Rzeczypospolitej magnat, który przez lata dochowywał wierności Janowi Kazimierzowi, pod koniec życia wystąpił przeciwko niemu zbrojnie, rozbił jego wojska i wymordował żołnierzy.

Komentarze

 • Kinga Tuesday, April 10, 2018, 2:08 PM

  No to w zasadzie niewiele się zmieniło od połowy XVII wieku. Znowu rządzą sobie różni magnaci, oligarchowie i mafiozi, którzy myślą jedynie o własnych interesach i powołując się standardy zachodnie mają mentalność typowo wschodnią :)

Komentarze
Polska wojna prewencyjna

Polska wojna prewencyjna

Polska wojna prewencyjna przeciw Niemcom nie jest wymysłem fantastów. Była poważnym planem marszałka Piłsudskiego, który chciał powstrzymać zbliżającą się katastrofę. Gdyby ten plan zrealizowano, Polska uchroniłaby świat przed największym koszmarem w historii

Komentarze

 • Stanisław Tuesday, April 10, 2018, 1:54 PM

  Czyli mogliśmy się uchronić przed niemiecką, ale ja zwykle przez naszą polską nieudolność tego nie zrobiliśmy. Szkoda, że zawsze mamy przywódców, którzy nie potrafią myśleć przyszłościowo, a jedynie dbają o swoje apanaże, tak jak ci sanacyjni złodzieje.

Komentarze
Czarny jak Brytyjczyk

Czarny jak Brytyjczyk

Jak wyglądał najstarszy znany nam mieszkaniec Wysp Brytyjskich? Na podstawie przeprowadzonych testów DNA szczątków tzw. Cheddar Mana sprzed 10 tysięcy lat naukowcy odkryli, że miał on brązową skórę, niebieskie oczy i czarne, kręcone włosy.

Komentarze

 • Patryk Monday, April 9, 2018, 2:09 PM

  Ciekawe jak się im żyło w tamtych czasach. Pewnie nawet nie wiedzieli, że są czarni.

Komentarze
Gdy naród chciał popełnić samobójstwo

Gdy naród chciał popełnić samobójstwo

W końcówce wojny na Pacyfiku japońscy żołnierze dopuszczali się szokujących zbrodni na japońskich cywilach.

Komentarze

 • Szop Pracz Tuesday, April 10, 2018, 2:10 PM

  To szokujące, że sądy japońskie po wojnie skazały tak niewielu japońskich zbrodniarzy, którzy dopuszczali się zbrodni na ich własnych rodakach. A teraz są w Japonii takie środowiska, które co roku organizują w tokijskiej świątyni Yakusuni Jinja wielkie uroczystości na cześć tych zbrodniarzy. Niestety historia lubi się powtarzać.

Komentarze
Urodziny marszałka

Urodziny marszałka

„Od lat najmłodszych myślałem tylko o służeniu Polsce i marzyłem o wielkości” – mówił Józef Piłsudski, który stał się pomnikiem za życia. Choć nie szczędził Polakom ostrych, a nawet obraźliwych słów, zaskarbił sobie miłość milionów

Komentarze

 • Kwaśniak Monday, April 9, 2018, 2:04 PM

  Nie ma już takich ludzi jak marszałek!

Komentarze
Mroczna tajemnica Burbonów

Mroczna tajemnica Burbonów

Człowiek w żelaznej masce to jedna z najbardziej fascynujących zagadek w historii. Bezimienny więzień, któremu ancien régime odebrał twarz i godność i na zawsze zakneblował usta, nieustannie rozpala wyobraźnię badaczy przeszłośc

Komentarze

 • Bernadeta Jakubczak Monday, April 9, 2018, 2:07 PM

  Tekst czytałem z wypiekami na twarzy. Liczę na ostateczne rozwiązanie zagadki!

Komentarze
Image
Image