Logo

Komentarze

Piekło polskich dzieci

Piekło polskich dzieci

Tysiące polskich dzieci padły ofiarą ukraińskich nacjonalistów. zamordowane, ranne i sieroty. a także wszystkie, które ocalały...

Komentarze

  • Danka Tuesday, December 30, 2014, 10:18 AM

    Dziękuję za ten artykuł. Tu nie chodzi o podburzanie ludzi i namawianie do nienawiści ale o prawdę. Niestety nikogo w naszym rządzie nie interesują losy chłopów. Wypominają Rosjanom Katyń, bo tam zginęła inteligencja i oficerowie. Nasze władze mylnie sądzą, że lepiej nie ruszać tematu, by nie psuć relacji z sąsiadem. Pamiętam, że do szkoły chodziłam z Polką o korzeniach ukraińskich i ona kiedyś mówiła, że Polacy sprzedali Ukraińców (dokładnie Piłsudski). Ja znałam inną historię. Moja babcia uciekła z Jezupola , ojciec z Pyszówki i pamiętam z dzieciństwa różne straszne opowieści- podobne jak opisane w artykule Historia naszych narodów :polskiego i ukraińskiego jest pisana krwią ale dopóki nie powie się głośno całej prawdy nie będzie zgody. W ukraińskich domach będą nadal opowiadać o zdradzie Polaków a w polskich domach o mordach na Polakach. Dla nas bohaterem jest Piłsudski a dla nich Bandera . Dlatego prezydenta RP obrzucili jajkami na Ukrainie i dlatego Ukraińcy nie chcą nas przy ważnych rozmowach.

  • Pan Andrzej Friday, October 19, 2018, 9:10 AM

    Czern zawsze byla dzika i rozumiala tylko jezyk bata, nie potrafie zrozumiec czemu w tej sytuacji nie przesunieto na Wolyn OP. W tamtych czasie byly juz silne zgrupowania partyzanckie np "Ponurego" w Gorach Swietokrzyskich, byla duza ilosc osob "spalonych" w miastach, ktore mogly stworzyc lotne oddzialy odwetowe, ktore kilkoma pacyfikacjami ukrainskich wsi ostudzilyby zapal czerni do bestialstwa. Obok UPA, OUN oraz ukrainskich kolaborantow wazna role w mordowaniu Polakow odegrali prawoslawni duchowni i to od nich nalezalo rozpoczac akcje odwetowe im bardziej drastyczne tym lepsze dla utrzymania porzadku.

Komentarze
Modelowa Hipokryzja

Modelowa Hipokryzja

Warto się kłócić także o słabe filmy – a takim jest „Wrześniowy świt". W tym przypadku chodzi głównie o reakcje, jakie wywołał. A były to modelowe przykłady hipokryzji.

Komentarze

  • Julian Saturday, December 29, 2018, 7:11 PM

    "Sądzę, że przyczyny szoku są oczywiste – otóż to nie chrześcijanie zostali przedstawieni jako fanatycy religijni, mordercy na usługach Watykanu, krwiożerczy antysemici czy piewcy nietolerancji" Nie jest moim zamiarem psucie humoru recenzentowi filmu, ale mormoni jak najbardziej uważani są za chrześcijan i podlegają obrządkowi chrztu.

Komentarze
Image
Image